Tot nader order zijn de coronamaatregelen van de Nationale Veiligheidsraad van kracht tot en met 19 april, met mogelijke verlenging tot en met 3 mei. Hoe lang ze van kracht blijven, is geen beslissing van het onderwijsveld, maar wel van de Veiligheidsraad op basis van de adviezen over volksgezondheid.
We willen ons op alle mogelijke situaties voorbereiden en transparant informeren. Daarom gaan alle scholen, net zoals wij, uit van 3 mogelijke scenario’s:
- Scholen starten opnieuw op na de paasvakantie
- Scholen starten opnieuw op in de loop van mei
- Scholen starten niet of nauwelijks meer op vóór de zomervakantie
Als de coronamaatregelen ook na 19 april blijven gelden, dan beperken scholen zich niet meer tot het aanbieden van de geziene leerstof. Ze schakelen dan over naar ‘preteaching’, het aanbieden van nieuwe leerstof. De voorwaarde is alvast dat dit voor iedereen haalbaar blijft: leerlingen, ouders, leraren en directies.
Meer info vind je in de BRIEF die alle ouders toegestuurd kregen via mail.